Головна сторінка Бюлетень Міністерства юстиції України Новини

З 10 по 15 грудня 2012 року в Україні проводитиметься вже традиційний «Всеукраїнський тиждень права», план заходів якого затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів від 15 серпня 2012 року № 562-р. «Традицію» започатковано Указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» від 8 грудня 2008 року № 1149/2008 з нагоди 60-річчя вказаного міжнародного документа.
 Міністерство юстиції України вже вкотре відзначає Всеукраїнський тиждень права проведенням різноманітних заходів, затверджених цього року наказом від 18 вересня 2012 року № 898/7, більшість з яких вже стали традиційними.
Про заходи Всеукраїнського тижня права 2012, його цьогорічне спрямування, про учасників та меценатів «Бюлетень Міністерства юстиції України» поспілкувався з головою Координаційної ради молодих юристів Андрієм Бутенком.

Повний текст

У рубриці "Мін'юст консультує"  - стаття головного спеціаліста відділу з питань соціального захисту Управління соціального, трудового та гуманітарного законодавства Департаменту конституційного, адміністративного та соціального законодавства Міністерства юстиції України Світлани Ананко щодо державної підтримки сімей, у яких народжуються діти.

Повний текст

Вища кваліфікаційна комісія нотаріату при Міністерстві юстиції України повідомляє, що 22 листопада 2012 року о 10-00 Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату буде проведено кваліфікаційний іспит для осіб, які матимуть намір його складати. Детальніше.... 

Повний текст

У статті кандидата юридичних наук Ж. М. Пустовіт зазначається, що множинність функцій Верховної Ради України не суперечить її природі як органу законодавчої влади. Це зумовлено тим, що український парламент у властивих йому формах бере участь у здійсненні низки функцій держави, які відображають її політичну, економічну, соціальну, культурну та екологічну діяльність. Виходячи з цього, пріоритетними функціями Верховної Ради України є: законодавча, представницька,  установча, бюджетно-фінансова та зовнішньополітична.
У статті досліджуються проблеми  поняття функцій Верховної Ради України, їх сутність та зміст.

Ключові слова: парламент, функції Верховної Ради України, сутність функцій Верховної Ради України, зміст функцій Верховної Ради України, ознаки функцій Верховної Ради України.

Повний текст

В рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Сприяння розвитку системи правової допомоги в Україні» проходитимуть тренінги для адвокатів на тему функціонування системи безоплатної правової допомоги.

А також оголошено про проведення другого конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. 

Повний текст

У статті досліджується відповідність перекладів українських текстів деяких міжнародних договорів в галузі міжнародного приватного повітряного права їх англомовним версіям.
Ключові слова: гарантія, застосовне право, інтерес, Кейп-Таунська конвенція, Монреальська конвенція, обтяження, офіційний переклад, право власності, реєстр, Чиказька конвенція.

 

Повний текст

Як відомо, обов’язок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та посадових осіб юридичних осіб публічного права, які одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету, щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік встановлює стаття 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», яка набрала чинності 1 січня 2012 року.
Про основні вимоги щодо декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру та оприлюднення декларацій державних службовців, а також посадових осіб юридичних осіб публічного права читайте у статті  головного спеціаліста відділу антикорупційної політики Департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Міністерства юстиції України Катерини Корко.

Повний текст

Редакція журналу "Бюлетень Міністерства юстиції України" щиро вітає членів наукової ради та редакційної колегії журналу, які відзначають свій день народження у жовтні.

Повний текст

24-27 вересня делегація України на чолі з Президентом України Віктором Януковичем перебувала у США для участі у 67-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.
24 вересня Міністр юстиції України Олександр Лавринович представив національну доповідь щодо питань верховенства права в країні. 


 

Повний текст

У даній статті розкривається процедура  виконання державними виконавцями рішень суду, в яких встановлена субсидіарна чи солідарна відповідальність боржників.  Зроблені пропозиції про законодавче закріплення процедури виконання таких рішень.
Ключові слова: державний виконавець, рішення суду, субсидіарна відповідальність, солідарні боржники, виконавчий лист. 

Повний текст

Стаття розкриває важливі аспекти питання позовної давності за трудовим правом України, порядку обчислення строків позовної давності, правового регулювання за нормами діючого трудового, цивільного законодавства та відповідно до проекту Трудового кодексу України.
Автор - Тетяна  Постригань, адвокат, кандидат юридичних наук.

Повний текст

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства” від 20.12.2011 р. № 4176-VI внесено зміни, якими встановлено трирічний строк для подання заяви про перегляд у зв’язку з нововиявленими обставинами з підстави встановлення обставин, що мають істотне значення для справи, визначено порядок та строки відкриття провадження за нововиявленими обставинами, змінено процедуру розгляду судом заяви про перегляд, встановлено можливість ухвалення судом за результатами розгляду заяви нового рішення, а також удосконалено порядок оскарження судового рішення, ухваленого за результатами провадження у зв’язку з нововиявленими обставинами. 
Про юридичні аспекти  щодо перегляду судових рішень читайте у статті фахівця Міністерства юстиції України Т. Лукянчук.

Повний текст

В Україні продовжує зростати ринок застав майна. Після кризового 2009 року, коли в Україні було нотаріально завірено рекордно низьку кількість застав, третій рік поспіль кількість договорів застави майна продовжує збільшуватися.
 Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на статистичний звіт щодо діяльності нотаріусів у першому півріччі 2012 року.
 За словами Міністра, протягом першого півріччя поточного року нотаріусами було завірено майже 46 тис. договорів застави рухомого майна та іпотеки (застави нерухомого майна), що майже на 20% перевищує ...

Повний текст

Перший номер видання Державної реєстраційної служби України  вийшов друком улітку цього року. Презентаційний випуск "Вісника Укрдержреєстру"  знайомить з положенням про службу, з його структурою та основними напрямками роботи, а також представляє обличчя керівників центрального апарату та структурних підрозділів.

"Вісник Укрдержреєстру" започатковано з метою поширення юридичних, у тому числі наукових знань, підвищення рівня правової обізнаності громадян з питань, що стосуються сфери діяльності даної служби.  Зокрема, як повідомляє Укрдерреєстр, у ...

Повний текст

Про роль становлення єдиної системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та нотаріусів, як спеціальних суб’єктів, на яких з 1 січня 2013 року покладаються функції державного реєстратора речових прав на нерухоме майно, у своїй статті розповідають директор Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України Катерина Чижмарь та  заступник начальника відділу методично-правового забезпечення Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України  Ганна Дьомкіна.

 

Повний текст

Вересневий номер журналу "Бюлетень Міністерства юстиції України" присвячений Дню нотаріату . В  рубриці "Нотаріат в Україні: теорія і практика" -  стаття кандидата  юридичних  наук, асистента кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка  Олександри Кармази, в якій досліджуються деякі аспекти державної реєстрації права власності на житло та інших речових прав на нього під час вчинення нотаріальних дій нотаріусами в Україні.
Ключові слова: житло, державна реєстрація, право власності, нотаріус .

Повний текст

Статтю присвячено дослідженню нормативно-правового регулювання консульської легалізації документів для дії за кордоном та вивченню особливостей правозастосування у цій сфері. На основі детального аналізу усіх етапів процедури консульської легалізації визначено основні напрями та внесено конкретні пропозиції щодо оптимізації та удосконалення правової регламентації досліджуваної сфери. Ключові слова: легалізація документів для дії за кордоном, консульська легалізація, апостиль, юридичний документ. Автор - заступник начальника відділу методично-правового забезпечення Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України Ганна Дьомкіна.

Повний текст

Державна пенітенціарна служба України як правонаступник Державного департаменту України з питань виконання покарань нині перебуває на новому етапі свого становлення. 
На нинішньому етапі розвитку перед пенітенціарною службою постали важливі проблеми, які залишились у спадок і потребують негайного вирішення. Фундаментальна концепція, яка покладена в основу нового етапу розвитку системи органів виконання покарань в пенітенціарну службу, не просто зміна назви, а переорієнтація всієї суті діяльності кримінально-виконавчої служби з покарання злочинця на убезпечення суспільства шляхом створення умов для його виправлення та ресоціалізації.
Про  концептуальні засади формування кадрового потенціалу  Державної пенітенціарної служби України читайте у статті начальника Департаменту по роботі з персоналом Державної пенітенціарної служби України, генерал-майора внутрішньої служби Сергія Зінченка.

Повний текст

Стаття доктора юридичних наук, академіка Національної академії правових наук України Наталії Кузнєцової присвячена дослідженню проблемних питань щодо правових наслідків невідповідності змісту правочину нормам цивільного законодавства, інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. В історичному та догматичному контексті проаналізовані норми ст. 228 ЦК України. Виявлено неузгодженість правил цієї статті із положеннями ст. 203 ЦК України, обґрунтовано наявність внутрішніх суперечностей у ст. 228 ЦК України в редакції, прийнятій у грудні 2010 р., та поставлено під сумнів доцільність введення у правове поле нового різновиду недійсних правочинів, поряд із нікчемними та оспорюваними.
Ключові слова: умови дійсності правочину, нікчемні правочини, недійсність, суперечність публічному порядку, суперечність інтересам держави і суспільства, антисоціальні правочини, цивільно-правова конфіскація, реституція.

Повний текст

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 року №295 затверджені нові Правила надання та отримання телекомунікаційних послуг (далі – Правила). Прийняття Правил стало першим кроком у формуванні в Україні спеціальних положень щодо захисту персональних даних у телекомунікаційному секторі.
 При цьому в чинній редакції враховані всі пропозиції та зауваження, які були сформовані Державною службою України  з питань захисту персональних даних (далі - ДСЗПД) на стадії опрацювання проекту Правил. Відповідні зауваження стосувалися реалізації вимог Закону України «Про захист персональних даних» (далі – Закон) в частині реалізації принципів забезпечення конфіденційності персональних даних споживачів з метою захисту їхніх прав та свобод, в тому числі й на невтручання в особисте та сімейне життя.
У даній статті голови ДСЗПД Олексія Мервінського розглянуто Правила надання та отримання телекомунікаційних послуг в контексті Закону України «Про захист персональних даних».

Повний текст

Анонси

Content_ovu_%d1%87%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%8f
24 листопада 2014
Увага! Круглий стіл 5 грудня 2014 року о 10.00 Національна академія державного управління при Презедентові України, Інститут державної служби та місцевого...
Всі анонси

Підписатися на новини Бюлетеняпідписатися на щоденну розсилку новин

Угода конфіденційності

Послуги

Передплата (044) 517-68-48,(044) 517-70-20
ПЕРЕДПЛАТА-2018 ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ офіційних видань Міністерства юстиції України на 2018 рік у зручній для Вас версії (друкована або електронна) можна у...
Виготовлення бланків ПРОПОНУЄМО виготовлення бланків документів, надрукованих у "Офіційному віснику України" Звертатися:peredplata@upinfo.com.ua
Всі послуги